• Software Developer – Cloud Native

  ESET is expanding its range of secure management technologies, developing them as on-premise solution and migrating them to the next- generation cloud native platform. The ESET Security Management Center team develops the new generation of a security management console enabling remote monitoring and orchestration of security product settings on thousands of computers and mobile devices.

  Details
 • Senior Global Tax Specialist

  Hľadáme kandidáta pre prácu v daňovom tíme, ktorý pokrýva široký záber zaujímavých projektov. Vítame, ak by kandidát mal okrem skúseností v oblasti slovenských aj medzinárodných daní aj záujem o účtovníctvo a IFRS.

  Details
 • Cloud Solution Research Engineer

  Cloud Solution Research Engineer je zodpovedný za prípravu prototypov, ktoré potvrdzujú realizovateľnosť riešení navrhnutých výskumným tímom a zároveň pomôže získať praktické skúsenosti s technológiami a knižnicami potrebnými na realizáciu kľúčových míľnikov navrhovaného riešenia.

  Details
 • Malware Researcher

  The Malware Researcher is responsible for conducting IT Security related investigations as well as generating and disseminating findings, positioning the Company not only as a software provider but also as an expert in the Industry, that supports, educates and raises IT Security awareness in final users and companies.

  Details
 • Pre-Sales Engineer_Tokyo

  We are looking for a motivated and energetic individual with relevant sales experience and IT technical background to enrich the Japan Sales team. You will plan and manage sales-marketing-technical activities.

  Details
 • Security and Technology Evangelist

  We are looking for an advocate of ESET technology, research outcome, and security best practices with ESET products, services and solutions.

  Details
 • Product Marketing Manager

  JOB PURPOSE: The Product Marketing Manager serves as the expert on ESET business and consumer products for the North American market, including go-to-market strategy, product positioning, promotion, pricing and distribution strategies.

  Details
 • Cloud Solution Architekt

  Do nášho tímu Cloud Security Research & Cloud Core Competency tímu hľadáme skúseného Cloud Solution Architekta, ktorý bude navrhovať, spoluvytvárať a revidovať architektúru ESET produktov (softvérové aplikácie a služby), ktoré sa vyvíjajú natívne pre cloud prostredie alebo sa prerábajú, aby ich prevádzka v cloud prostredí bola nákladovo efektívnejšia. 

  Details
 • IT Infrastructure Architect

  Hľadáme nového kolegu na oddelenie IT support, ktorý nám pomôže s návrhom IT infraštruktúry a jej vylepšením. Od architekta taktiež očakávame dobré organizačné zručnosti a schopnosť prepojiť viaceré IT tímy.

  Details
 • Software Engineer - MacOS Developer

  Chceme se podělit o radost z vývoje skvělých produktů, které pomáhají chránit miliony uživatelů po celém světě, o příležitost naučit se něco nového každý den a možnost pracovat s nejnovějšími technologiemi. K tomu ještě přátelská atmosféra a příjemné pracovní prostředí. Odměňovací systém s širokou škálou firemních benefitů je už jen třešničkou na dortu.

  Details