• Security Specialist (consultant for business projects)

  Do tímu internej bezpečnosti hľadáme šikovnú posilu na bezpečnostnú podporu interných projektov a poradenstvo. Práca zahŕňa podporu biznisového projektu ako single point of contact, s tým, že špecifické činnosti – napr. technické poradenstvo, penetračné testy atď. sú realizované dedikovanými tímami alebo externe.

  Details
 • Agile Project Manager

  We are looking for Agile Project Manager (APM) who is responsible for planning, leading, organizing, and motivating agile project teams to achieve a high level of performance and quality in delivering agile projects that provide exceptional business value to users.

  Details
 • DevOps – Cloud Dev/Test/Analysis/Performance Engineer

  Do našeho teamu hledáme DevOps specialistu, který nám pomůže postavit a dovyvinout zabezpečený privátní CLOUD. Tento projekt má za úkol realizovat koncept multi-hybridního cloudu pro interní účely a s vysokou mírou bezpečnosti.

  Details
 • System Engineer (Cloud Kubernetes Engineer)

  Do náško tímu hľadáme System inžiniera, ktorý nám pomôže postaviť a dovyvinúť zabezpečený privátny CLOUD. Tento projekt má za úlohu zrealizovať koncept multi-hybridného cloudu pre interné účely a so zameraním vysokú mieru bezpečnosti.

  Details
 • Skúsený/á Analytik/Analytička sieťových infiltrácií (príležitosť aj pre juniora)

  ESET rozširuje svoje spektrum bezpečnostných technológií a vyvíja ich aj ako cloudovú natívnu platformu. Náš tím Network Defense Technologies pôsobí v oblasti výskumu, vývoja technológii a produktov sieťovej bezpečnosti. Dôležité! Pozícia je vhodná pre skúseného/skúsenú Analytika/Analytičku. Vieme zvážiť aj zručného/zručnú juniora/juniorku, ktorý/á má motiváciu rozvíjať sa v oblasti sieťovej bezpečnosti.

  Details
 • Network Specialist_position suitable also for a junior candidates

  Our network administration team is looking for a new colleague, who searches an opportunity to cooperate with senior colleagues and learn. The position is the best fit for a junior network specialist, who already has some experience in networking and is motivated to expand his/her knowledge in a networking technology.

  Details
 • Software Engineer(Machine Learning)

  You will be responsible for the design, analysis and implementation of our machine learning based technologies and infrastructure used for detection of malicious threats. The position involves process automations and an optimization of the system architecture. It also includes contributions to code review sessions.

  Details
 • Partner Account Manager II

  The Partner Account Manager manages ESET MSP Partner relationships and is responsible for accelerating MSP partner business through acquisition while driving incremental revenue to ESET business.

  Details
 • Global Sales Engineer Lead

  This position leads Sales Engineers in ESET and partner offices worldwide; enables them to support the sales staff in technically presenting ESET as well as assists on installations of our products in both a pre- and post-sales support role.

  Details
 • DevOps Specialist

  Do tímu Systems Operations & Support hľadáme posilu pre DevOps, nakoľko sa rozrastáme. Tím sa zaoberá prevádzkou, správou a technickou podporou interných biznis systémov, ktoré pozostávajú z viacerých backendových a webových služieb a webového portálu.

  Details