• DevOps Specialist

  Do tímu Systems Operations & Support hľadáme posilu pre DevOps, nakoľko sa rozrastáme. Tím sa zaoberá prevádzkou, správou a technickou podporou interných biznis systémov, ktoré pozostávajú z viacerých backendových a webových služieb a webového portálu.

  Details
 • Agile Project Manager

  We are looking for Agile Project Manager (APM) who is responsible for planning, leading, organizing, and motivating agile project teams to achieve a high level of performance and quality in delivering agile projects that provide exceptional business value to users.

  Details
 • Senior Controller

  Our Global Controlling Department is looking for a skilled Senior Controller (focus on segment and sales area) to operate in the international environment. We are looking for a confident self-starter with good attention to detail, strong analytical skills and hands on approach.

  Details
 • Update Systems Software Engineer (Python or C#)

  Hľadáme človeka, ktorý by sa chcel s nami podieľať na vývoji nástrojov na automatické spracovanie prichádzajúcich podozrivých súborov aj systému na plne automatizované testovanie vydávaných modulových updatov, najmä s ohľadom na bezpečnosť a spoľahlivosť. Spolupracujeme s ďalšími oddeleniami v rámci core research&development.

  Details
 • System Engineer (Cloud Kubernetes Engineer)

  Do náško tímu hľadáme System inžiniera, ktorý nám pomôže postaviť a dovyvinúť zabezpečený privátny CLOUD. Tento projekt má za úlohu zrealizovať koncept multi-hybridného cloudu pre interné účely a so zameraním vysokú mieru bezpečnosti.

  Details
 • System Engineer (Cloud Infrastructure Engineer)

  Do náško tímu hľadáme System inžiniera, ktorý nám pomôže postaviť a dovyvinúť zabezpečený privátny CLOUD. Tento projekt má za úlohu zrealizovať koncept multi-hybridného cloudu pre interné účely a so zameraním vysokú mieru bezpečnosti.

  Details
 • Business Analyst II

  We are expanding our Billings planning team. We are looking for a skilled Business Analyst ideally with 2+ years of experience. You need to be result-driven, analytical, with ability to drive mid and long-term projects focused on data analysis, interpretation, planning and data quality.

  Details
 • Global Sales Program Manager

  This position manages and implements various global sales programs, campaigns and activities from A to Z. This means collecting all the necessary inputs, preparing briefs for internal and external teams. This role also suggests improvements for strategic sales programs and comments on final outputs. Sales programs addresses fulfillment of the company objectives through our Partners, Regional offices and distribution channel (Countries, Distributors and Resellers).

  Details
 • Director of Global People & Labour Relations

  We are looking for highly motivated and experienced Director of Global People and Labour Relations. As a subject matter expert, you will support and guide senior leaders and HR team members to effectively manage employee relations in ways that enhance engagement and retention.

  Details
 • HR Business Partner – zástup za rodičovskú dovolenku

  Je Ti blízka práca s manažérmi, vyznáš sa v zákonníku práce a nezľakneš sa ani reportu či analýzy? Ak Ti je okrem toho sympatická aj oblasť IT, financí či operations, si náš človek! V Global People & Labour Relations oddelení máme voľnú stoličku pre HR Biznis Partnera, ktorý bude podporovať biznis, riešiť rôzne HR problémy či prichádzať s novými nápadmi, ako zlepšiť prostredie pre zamestnancov ESETu.

  Details