• Facilities Teamleader

  Príležitosť aj pre junior facility manažéra, ktorý hľadá nové výzvy v oblasti facility manažmentu. Pozícia umožňuje viesť menší tím a podieľať sa na zaujímavých projektoch.

  Details
 • IT Business Analyst

  Your tasks as a IT Business Analyst in ESET will be to elicit, analyze and validate stakeholders’s business needs and specify how to fullfil them.

  Details
 • Security Professional

  Do nášho tímu Internal Security hľadáme nového kolegu, ktorý by nam pomohol s rôznymi bezpečnostnými projektami. Skúsený IT security špecialista bude prispievať k väčšej bezpečnosti ESETu a jeho zamestnancov.

  Details
 • C#/.NET Software Engineer / Team Lead

  Business Systems oddelenie hľadá do tímu Licensing Backend Systems lídra. Tím sa zaoberá vývojom a údržbou licenčného systému, ktorý pozostáva z viacerých backendovych služieb. Vhodný kandidát na túto pozíciu má bohaté full-stack skúsenosti s vývojom softvéru, je zameraný na backend, vie zrealizovať komplexnú aplikáciu a usmerňovať kolegov pre dosiahnutie spoločného cieľa.

  Details
 • Head of Global PR

  As the leader of the Global Public Relations Team, the Head of Global PR provides strategic public relations services to EMEA-based PR offices, partners and agencies within the territory to generate positive and high impact media coverage for ESET products, research and corporate image. This is a unique and senior career opportunity located in Bratislava, at the global Headquarters of ESET, Europe’s largest IT security company. The Global Head of Public Relatoins (PR) reports directly to the Global Marketing Director.

  Details
 • Agile Project Manager

  We are looking for experienced Project Manager in Agile (IT) environment.

  Details
 • Core Product Owner

  We are looking for a security enthusiast who would be leading several small teams developing various core security features available in both ESET’s consumer and business flagship products.

  Details
 • Agile Test Engineer (My.eset.com Team)

  Do vývojového tímu My.eset.com na oddelení Azure Solutions hľadáme Agilného Testera. Tím sa zaoberá vývojom a údržbou webových aplikácii a backend služieb pre produkty vyvijané spoločnosťou. Ako Agilný Tester budeš súčasťou tímu vývojárov. Tvojou úlohou bude navrhovať, pripravovať a realizovať testy a vyhodnocovať kvalitu vyvíjaných aplikácií a služieb.

  Details
 • Product Manager for Business Solutions

  We are looking for a talented and passionate individual experienced in IT technology or software company with motivation to build great security solutions for business customers.

  Details
 • Junior Visual Designer

  Would you like to design solutions for a global software company with 100 million users? The User Experience Team at ESET is looking for a talented Visual Designer who believes that every pixel of the interface is important when users interact with product. ESET is a leading creator of security solutions and protect customers in 200+ countries and to continue to provide a world-class experience for our users and we are expanding our UX efforts and team.

  Details