• Cloud Software Developer

  Our team is looking for a new team member – a Go/C# software engineer to help us develop the next iteration of our cloud-based solution.

  Details
 • UX Designer

  Would you like to define the User Experience for a global software company with more than 100 million users? The User Experience Team at ESET is looking for a talented designer with passion for innovation and the motivation to take the design and usability of our products, services, and related touch points to a new level. Primary working location of this position is Bratislava, but if you are able to work from Košice, Brno or Prague we can discuss all possibilities.

  Details
 • Security Monitoring Analyst

  We are looking for enthusiastic IT security fan to join our Threat Analysis&Services team as Security Monitoring Analyst. Together with us, you will participate in the creation of new products/services and you will have access to the most modern technologies in the field of computer security.

  Details
 • Business Development Manager - Enterprise Sales

  Business Development Manager pro Enterprise se soustředí na akvizice nových zákazníků a realizaci velkých obchodů v různých vertikálách. Identifikuje nové příležitosti, vyčísluje jejich hodnotu, připravuje cenové nabídky, koordinuje demo, účastní se vyjednávacího procesu a zajišťuje úspěšné dokončení obchodního případu.

  Details
 • Security Monitoring Engineer

  Are you skilled in IT security? Threat detection is your daily routine? Join our Service Security team and help us to fight threads. You will work with assigned customers and be a part of development of new technologies. We are looking forward to meet you!

  Details
 • Python Software Engineer

  You will be responsible for the design, analysis and implementation of our machine learning based technologies and infrastructure used for detection of malicious threats. The position involves process automations and an optimization of the system architecture. It also includes contributions to code review sessions.

  Details
 • Senior Software Inženýr/ka pro C++

  Hledáme zkušeného softwarového inženýra/ku na pozici Senior Software Inženýr/ka specializující se na jazyk C++. Nabízíme příležitost k připojení se k týmu v Bratislavě nebo Brně, který se zaměřuje na vývoj na platformě macOS. Zkušenost s vývojem na této platformě je výhodou, ale rádi uvítáme i zkušené softwarové vývojáře/ky s potenciálem a znalostí jiných platforem.

  Details
 • Tier 1 Technical Customer Care Engineer

  ESET Technical Support Agents provide technical product support to all ESET customers, partners, resellers, and internal personnel.

  Details
 • Technical Support Engineer I

  Ask no longer "are you sure it´s plugged in" type of tech support questions. Join our 20-member team and assist our premium partners and distributors all around the world. All the issues you will be dealing with are of a have-never-seen-this-before style. No worries, you can still count on our know-how but be ready for work that requires a lot of independent problem-solving.

  Details
 • Upratovač/ka

  Hľadáme upratovača/čku na zabezpečenie čistoty našich vlastných priestorov počas pracovných dní. Jedná sa o prácu na trvalý pracovný pomer.

  Details